מדוע ללמוד את 16 הקווים המנחים לחיים מאושרים?

כמכלול, עם מגוון של טכניקות הכוללות תשומת לב מודעת, טכניקות קוגנטיביות, ואמנות יצירתית, הקווים המנחים מציעים נתיב עוצמתי אך נגיש להנאה מחיים מאושרים.

חלק מהקווים המנחים, כמו טוב לב, נדיבות, ואומץ, כה מוכרים שיש נטייה לקחת אותם כמובן מאליו. אחרים, כמו דיבור מיטיב, סליחה, ונאמנות מציגים אתגרים מורכבים בחברה המודרנית, ודורשים התבוננות מעמיקה יותר. רבים מהקווים המנחים, כגון סבלנות, הכרת תודה, ושירות מקבלים הבהרות מממצאים מדעיים חדשים שמדגימים את הדרך שהם יכולים לעזור לנו לפתח חוזק וחוסן פנימי.

דרך השתתפות בסדנת 16 הקווים המנחים נגלה שאלה אינם מילים או רעיונות בלבד: הקווים המנחים נותנים השראה לעשיה בדרכים מיטיבות שמועילות לעצמנו ולאנשים בקרבתנו, וכך תורמות לקהילה ולסביבה.

הסדנאות מתקיימות במקומות שונים על פי הזמנת המארחים. לרשימת הסדנאות הקרובות לחצו כאן. 

 
 

סקירה כללית של הסדנאות

אם ברצונך לחקור את חוויית 16 הקווים המנחים לעומק, אפשר להציע לך שלוש רמות של סדנאות.

 

 

סדנאות 16 הקווים המנחים מתקיימות בסביבה פתוחה ומחבקת ומטרתן להציע כלים והנחיות מעשיים, השראה, וקהילה שתומכת בתהליך גילוי האושר והמשמעות והעצמתם בחיי היומיום.

הסדנאות מספקות הזדמנות להתבוננות אישית ולמידה במסגרת השתתפות בקבוצה קטנה של אנשים עם צורת חשיבה דומה. בהקשר של 16 הקווים המנחים וארבעת נושאי החכמה, נחקור את ההבנה שיש לנו את עצמנו, מערכות היחסים ועולמנו, באמצעות שיטות חוויתיות כמו הרהור מעמיק, עבודה בזוגות ובקבוצות. חקירה זו נתמכת בשימוש בתמונות, ציטוטים, מוסיקה, סרטונים ויצירות אמנות אחרות. לחצו כאן להרשמה לסדנה.

שלב 1:

היכרות עם 16 הקווים המנחים